Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA1292.152NL
PA1292.152NL
5S-PA1292.152NL
PA1292.152NL
FIXED IND 1.5UH 21A 0.98 MOHM
Product Description
Series:PA1X9XNL
Function:-
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):21A
Q @ Freq:24A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.98 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.780"" L x 0.770"" W (19.81mm x 19.56mm)","0.290"" (7.37mm)"