Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA0515.271NL
PA0515.271NL
5S-PA0515.271NL
PA0515.271NL
FIXED IND 270NH 35A 0.63 MOHM
Product Description
Series:PA0515NL
Function:-
Type:-
Inductance:270nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):35A
Q @ Freq:44A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:0.63 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.440"" L x 0.440"" W (11.18mm x 11.18mm)","0.354"" (9.00mm)"