Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA0511.221NL
PA0511.221NL
5S-PA0511.221NL
PA0511.221NL
FIXED IND 220NH 31A 0.39 MOHM
Product Description
Series:PA0511NL
Function:-
Type:-
Inductance:220nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):31A
Q @ Freq:25A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:0.39 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.400"" L x 0.276"" W (10.20mm x 7.00mm)","0.195"" (4.96mm)"