P1812-183K
5S-P1812-183K
P1812-183K
FIXED IND 18UH 400MA 875 MOHM
Product Description
| Series: | P1812 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 18|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | 614mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 875 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)" |