P1330-102K
5S-P1330-102K
P1330-102K
FIXED IND 1UH 2.78A 35 MOHM SMD
Product Description
| Series: | P1330 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 2.78A |
| Q @ Freq: | 1.526A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 35 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.312"" L x 0.115"" W (7.94mm x 2.92mm)","0.145"" (3.68mm)" |