Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1252.782NL
P1252.782NL
5S-P1252.782NL
P1252.782NL
FIXED IND 7.8UH 7.5A 18 MOHM SMD
Product Description
Series:P1252NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:7.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):7.5A
Q @ Freq:11A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:18 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.879"" L x 0.596"" W (22.33mm x 15.14mm)","0.295"" (7.49mm)"