Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1252.332NLT
P1252.332NLT
5S-P1252.332NLT
P1252.332NLT
FIXED IND 3.3UH 10A 8.6 MOHM SMD
Product Description
Series:P1252NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):10A
Q @ Freq:17A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:8.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.879"" L x 0.596"" W (22.33mm x 15.14mm)","0.295"" (7.49mm)"