Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1252.222NL
P1252.222NL
5S-P1252.222NL
P1252.222NL
FIXED IND 2.2UH 12A 6.1 MOHM SMD
Product Description
Series:P1252NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):12A
Q @ Freq:20A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:6.1 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.879"" L x 0.596"" W (22.33mm x 15.14mm)","0.295"" (7.49mm)"