Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.683NLT
P1174.683NLT
5S-P1174.683NLT
P1174.683NLT
FIXED IND 68UH 320MA 370 MOHM
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):320mA
Q @ Freq:320mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:370 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:11MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"