Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.604NLT
P1174.604NLT
5S-P1174.604NLT
P1174.604NLT
FIXED IND 600UH 120MA 2.55 OHM
Type:-
Inductance:600|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):120mA
Q @ Freq:120mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:2.55 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:3.7MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"