Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.474NLT
P1174.474NLT
5S-P1174.474NLT
P1174.474NLT
FIXED IND 470UH 130MA 1.8 OHM
Type:-
Inductance:470|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):130mA
Q @ Freq:130mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:3.9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"