Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.473NLT
P1174.473NLT
5S-P1174.473NLT
P1174.473NLT
FIXED IND 47UH 350MA 230 MOHM
Type:-
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):350mA
Q @ Freq:350mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:230 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:14MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"