Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.332NLT
P1174.332NLT
5S-P1174.332NLT
P1174.332NLT
FIXED IND 3.3UH 1.3A 21 MOHM SMD
Type:-
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.3A
Q @ Freq:1.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:21 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"