Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.222NLT
P1174.222NLT
5S-P1174.222NLT
P1174.222NLT
FIXED IND 2.2UH 1.7A 18 MOHM SMD
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:1.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:18 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"