Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.153NLT
P1174.153NLT
5S-P1174.153NLT
P1174.153NLT
FIXED IND 15UH 600MA 90 MOHM SMD
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:600mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:90 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:25MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"