Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.152NLT
P1174.152NLT
5S-P1174.152NLT
P1174.152NLT
FIXED IND 1.5UH 2A 15 MOHM SMD
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2A
Q @ Freq:2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:15 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"