Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.103NLT
P1174.103NLT
5S-P1174.103NLT
P1174.103NLT
FIXED IND 10UH 800MA 73 MOHM SMD
Product Description
| Series: | P1174NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 800mA |
| Q @ Freq: | 800mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 73 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 31MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)" |