Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1174.103NL
P1174.103NL
5S-P1174.103NL
P1174.103NL
FIXED IND 10UH 800MA 73 MOHM SMD
Product Description
Series:P1174NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:800mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:73 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:31MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.265"" L x 0.175"" W (6.73mm x 4.45mm)","0.110"" (2.79mm)"