Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1173.762NLT
P1173.762NLT
5S-P1173.762NLT
P1173.762NLT
FIXED IND 7.6UH 5.7A 18.5 MOHM
Type:-
Inductance:7.6|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):5.7A
Q @ Freq:6.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:18.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:25MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)"