Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1173.472NLT
P1173.472NLT
5S-P1173.472NLT
P1173.472NLT
FIXED IND 4.7UH 7.9A 9.5 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 7.9A |
| Q @ Freq: | 8.2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 9.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 33MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)" |