Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1173.393NLT
P1173.393NLT
5S-P1173.393NLT
P1173.393NLT
FIXED IND 39UH 2.7A 81.5 MOHM
Type:-
Inductance:39|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.7A
Q @ Freq:2.8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:81.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)"