Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1173.273NLT
P1173.273NLT
5S-P1173.273NLT
P1173.273NLT
FIXED IND 27UH 3.4A 45.9 MOHM
Type:-
Inductance:27|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.4A
Q @ Freq:3.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:45.9 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:11MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)"