Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1173.132NLT
P1173.132NLT
5S-P1173.132NLT
P1173.132NLT
FIXED IND 1.3UH 14A 3 MOHM SMD
Type:-
Inductance:1.3|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):14A
Q @ Freq:15A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:3 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)"