Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1172.472NLT
P1172.472NLT
5S-P1172.472NLT
P1172.472NLT
FIXED IND 4.7UH 7.9A 9.5 MOHM
Product Description
Series:P1172NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):7.9A
Q @ Freq:8.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:9.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:33MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)"