Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1172.223NLT
P1172.223NLT
5S-P1172.223NLT
P1172.223NLT
FIXED IND 22UH 3.8A 42 MOHM SMD
Product Description
| Series: | P1172NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 22|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.8A |
| Q @ Freq: | 3.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 42 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 12MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)" |