Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1172.123NLT
P1172.123NLT
5S-P1172.123NLT
P1172.123NLT
FIXED IND 12UH 4.5A 29 MOHM SMD
Product Description
Series:P1172NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:12|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.5A
Q @ Freq:5.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:29 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:18MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.315"" (8.00mm)"