Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1171.901NLT
P1171.901NLT
5S-P1171.901NLT
P1171.901NLT
FIXED IND 900NH 13A 2.9 MOHM SMD
Product Description
Series:P1171NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:900nH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):13A
Q @ Freq:14A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:2.9 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.236"" (6.00mm)"