Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1170.683NLT
P1170.683NLT
5S-P1170.683NLT
P1170.683NLT
FIXED IND 68UH 1.8A 120 MOHM SMD
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.8A
Q @ Freq:1.8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:120 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:6.9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.236"" (6.00mm)"