Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1170.333NLT
P1170.333NLT
5S-P1170.333NLT
P1170.333NLT
FIXED IND 33UH 2.6A 70 MOHM SMD
Type:-
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.6A
Q @ Freq:2.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:70 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:11MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.236"" (6.00mm)"