Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1170.222NLT
P1170.222NLT
5S-P1170.222NLT
P1170.222NLT
FIXED IND 2.2UH 9.6A 5.7 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 9.6A |
| Q @ Freq: | 9.7A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 5.7 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.236"" (6.00mm)" |