Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1170.222NLT
P1170.222NLT
5S-P1170.222NLT
P1170.222NLT
FIXED IND 2.2UH 9.6A 5.7 MOHM
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):9.6A
Q @ Freq:9.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:5.7 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.236"" (6.00mm)"