Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1170.153NLT
P1170.153NLT
5S-P1170.153NLT
P1170.153NLT
FIXED IND 15UH 4A 30 MOHM SMD
Product Description
| Series: | P1170NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4A |
| Q @ Freq: | 4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 30 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 16MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.236"" (6.00mm)" |