Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1169.682NLT
P1169.682NLT
5S-P1169.682NLT
P1169.682NLT
FIXED IND 6.8UH 4.6A 22 MOHM SMD
Type:-
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):4.6A
Q @ Freq:5.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:22 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:27MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"