Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1169.452NLT
P1169.452NLT
5S-P1169.452NLT
P1169.452NLT
FIXED IND 4.5UH 6A 13 MOHM SMD
Type:-
Inductance:4.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):6A
Q @ Freq:6.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:13 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:35MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"