Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1169.332NLT
P1169.332NLT
5S-P1169.332NLT
P1169.332NLT
FIXED IND 3.3UH 6.4A 11 MOHM SMD
Type:-
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):6.4A
Q @ Freq:7.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:11 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"