Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1169.183NLT
P1169.183NLT
5S-P1169.183NLT
P1169.183NLT
FIXED IND 18UH 2.8A 58 MOHM SMD
Type:-
Inductance:18|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.8A
Q @ Freq:2.9A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:58 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:15MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"