Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1169.124NLT
P1169.124NLT
5S-P1169.124NLT
P1169.124NLT
FIXED IND 120UH 1.1A 316 MOHM
Type:-
Inductance:120|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.1A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:316 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:5.5MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"