Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1169.103NLT
P1169.103NLT
5S-P1169.103NLT
P1169.103NLT
FIXED IND 10UH 3.6A 35 MOHM SMD
Product Description
Series:P1169NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.6A
Q @ Freq:4.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:35 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:21MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"