Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1168.562NLT
P1168.562NLT
5S-P1168.562NLT
P1168.562NLT
FIXED IND 5.6UH 5.5A 15 MOHM SMD
Type:-
Inductance:5.6|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):5.5A
Q @ Freq:5.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:15 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:30MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"