Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1168.501NLT
P1168.501NLT
5S-P1168.501NLT
P1168.501NLT
FIXED IND 500NH 14A 2.3 MOHM SMD
Product Description
| Series: | P1168NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 500nH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 14A |
| Q @ Freq: | 18A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.3 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)" |