Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1168.333NLT
P1168.333NLT
5S-P1168.333NLT
P1168.333NLT
FIXED IND 33UH 2.2A 94 MOHM SMD
Product Description
Series:P1168NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.2A
Q @ Freq:2.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:94 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:11MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"