Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1168.162NLT
P1168.162NLT
5S-P1168.162NLT
P1168.162NLT
FIXED IND 1.6UH 8.5A 6.3 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 1.6|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 8.5A |
| Q @ Freq: | 10A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 6.3 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)" |