Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1168.153NLT
P1168.153NLT
5S-P1168.153NLT
P1168.153NLT
FIXED IND 15UH 3.1A 47 MOHM SMD
Product Description
Series:P1168NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.1A
Q @ Freq:3.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:47 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:17MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.482"" L x 0.482"" W (12.24mm x 12.24mm)","0.177"" (4.50mm)"