Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1167.452NLT
P1167.452NLT
5S-P1167.452NLT
P1167.452NLT
FIXED IND 4.5UH 2.6A 30 MOHM SMD
Product Description
Series:P1167
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:4.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.6A
Q @ Freq:2.9A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:30 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.177"" (4.50mm)"