Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1167.153NL
P1167.153NL
5S-P1167.153NL
P1167.153NL
FIXED IND 15UH 1.8A 66 MOHM SMD
Product Description
Series:P1167NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.8A
Q @ Freq:1.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:66 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.177"" (4.50mm)"