Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1167.103NLT
P1167.103NLT
5S-P1167.103NLT
P1167.103NLT
FIXED IND 10UH 2A 50 MOHM SMD
Product Description
| Series: | P1167 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | 2.1A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 50 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 26MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.177"" (4.50mm)" |