Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1167.103NL
P1167.103NL
5S-P1167.103NL
P1167.103NL
FIXED IND 10UH 2A 50 MOHM SMD
Product Description
Series:P1167NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:50 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:26MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.177"" (4.50mm)"