Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1166.682NLT
P1166.682NLT
5S-P1166.682NLT
P1166.682NLT
FIXED IND 6.8UH 2.1A 40 MOHM SMD
Type:-
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.1A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:40 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:38MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.138"" (3.51mm)"