Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1166.473NLT
P1166.473NLT
5S-P1166.473NLT
P1166.473NLT
FIXED IND 47UH 830MA 260 MOHM
Type:-
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):830mA
Q @ Freq:830mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:260 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:12MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.138"" (3.51mm)"