Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1166.273NLT
P1166.273NLT
5S-P1166.273NLT
P1166.273NLT
FIXED IND 27UH 1A 180 MOHM SMD
Type:-
Inductance:27|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:180 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:17MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.138"" (3.51mm)"